Kraftfôrmøtet 2018: Moderne norsk matproduksjon

9.15-21.30 4. september 2018

Sted: Scandic Hell, Værnes

Felleskjøpet Fôrutvikling inviterte til kraftfôrmøte. Se plansjer fra foredragene nedenfor.

Hovedtema: Moderne norsk matproduksjon

TEMA

TID

TITTEL

TALER

 

09:15

Registrering.

 
 

10:00

Velkommen!

Trond Fidje, Felleskjøpet Agri

Innovasjon & verdiskapning

10:10

Moderne matproduksjon på norske husdyr, fôr, innovasjon og verdiskapning. Status og framtidsbilder.

Spesialrådgiver Arne Bardalen, NIBIO

 

10:30

Landbruksbarometeret: Landbruk + verdiskapning = sant

Anja Gotvasli, Sparebanken Midt-Norge

 

10:50

Hva kjennetegner de som lykkes med innovasjon?

Espen Gressetvold, Tequity Cluster

 

11:10

Innovasjon fram mot 2025 – hva skjer i Felleskjøpet?

Knut Røflo, FKF

 

11:30

Lunsj, 45 minutter

 

Bærekraft

(på egelsk)

12:15

What is a sustainable food chain? – our approach and future perspectives.

Juliana Lopes, Amaggi

 

13:00

The Norwegian government and sustainability – achivements and contributions.

Hege Ragnhildstveit, Norwegian Climate and Forest Initiative

 

13:20

Coop – the consumer cooperative approach to sustainability. Headlines and examples

Knut Lutnæs, Coop Norge

 

13:40

Panel diskusjon – bærekraft, mat, forbruker og samfunn.

 
 

14:10

Kaffe/Frukt, 20 min

 

Nye råvarer

14:30

HiProMine. How can insects possibly feed the future?

Professor Damian Józefiak, Poznan University of Life Sciences

 

15:10

Foods of Norway – status i forskningsarbeidet

Gro Steene, FKF

 

15:30

Pigs and chickens grow on yeast protein!

Ana Cruz, FKF

 

15:40

Nye animalske råvarer fra BioCo.

Hallgeir Sterten, FKF

 

15:50

Pause, 20 min

 

Fôrutvikling i praksis

16:10

Rett purkefôring gir friske dyr, god velferd og vekst.

Kari Ljøkjel, FKF

 

16:20

Fôring av kylling bygger på kunnskap!

Franciska Steinhoff, FKF

 

16:30

Hva gjør vi når bøndene får for lite grovfôr?

Leidulf Nordang, FKF

 

16:40

Tanker om målretta fôrutvikling.

Lars Petter Bartnes, Norges Bondelag

 

18.30

Middag: Markering av FKF 25 år 1993 - 2018

 
Developed by Aplia - Powered by eZ PublishPersonvern

Dette nettstedet bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her. Ikke vis denne meldingen igjen.