Kornkonferansen 2016

8.00-16.00 26. januar 2016

Sted: Oslo Kongressenter, Folkets Hus AS, Youngs gate 11, 0181 Oslo

Hvilke ambisjoner og forventninger har KrF til en ny jordbruksmelding? v/Knut Arild Hareide, KrF.

Kornkonferansen arrangeres årlig av Norske Felleskjøp og Norges Bondelag. Kornkonferansen har som mål å spre informasjon om politiske og markedsmessige forhold i forbindelse med korn, kraftfôr, matmel og bakevarer. Det forventes ca 230 deltakere på konferansen, som er den 11. i rekken. Deltakere er politikere, bønder, rådgivere og ansatte i verdikjeden for korn og forvaltninga.

Lokalet er åpent for kaffeservering, uformelle møter, mingling og registrering fra kl 08:00.

Se opptak fra Kornkonferansen 2015

Meld deg på Kornkonferansen 2016

Program

Tid

Tema/Foredragsholder

 

Ordstyrer: Per Skorge, Generalsekretær i Norges Bondelag

09:30

Velkommen

 

  Matpolitikk

09:35

Værmeldingen år 2100 v/Inger Bauer-Hanssen, Meteorologisk Institutt

09:50

How to feed the world v/Dr. Bruce Campbell, CGIAR København

10:10

Hvilke ambisjoner og forventninger har KrF til en ny jordbruksmelding?v/Knut Arild Hareide, KrF

10:35

Spørsmål og diskusjon

10:45

Pause

 

 Regional arbeidsdeling i norsk jordbruk

11:00

Markedsregulering i landbruket v/Eli Reistad, Norges Bondelag

11:35

Konsekvenser av mulige endringer i markedsregulering av kornv/Einar Enger, Styreleder Norske Felleskjøp

 11:50

Lunsj

12:50

Kanaliseringspolitikkens betydning v/Lars Petter Bartnes, Leder i Norges Bondelag

13:10

Potensial og perspektiver på norsk biomasseproduksjon v/Petter Haas Brubakk NHO Mat og drikke

13:30

Spørsmål og diskusjon

13:45

Pause

 

 Marked og produksjon av korn

 

Ordstyrer: Lars Fredrik Stuve, Adm. dir Norske Felleskjøp

14:10

Bærekraft og konkurransekraft i korn og kraftfôr v/John Arne Ulvan Adm. Dir. Felleskjøpet Agri

14:30

Markedets behov for fôrkorn v/Karin Røhne, Markedssjef i Felleskjøpet Agri

14:50

Stordrift i kornproduksjon i Norge v/Ole Nikolai Skulberg, Fagsjef Norske Felleskjøp

15:10

Avlingstap ved jordpakking kontra tap ved utsatt såtid: konsekvenser for optimal maskinkapasitet v/Hugh Riley, Forsker NIBIO

15:30

Er det grønne skiftet mulig uten bonden? v/Marte Ramborg, Agenda

15:45

Avslutning

15:50

Vel hjem

Deltagere

Deltakerliste oppdatert 21.01.2016 kl 10:00 - blir ikke oppdatert daglig!

 

Nr

Deltaker

Organisasjon

1

Unni Abrahamsen

NIBIO

2

Reidar Almås

Norsk senter for bygdeforskning

3

Torhild Narvestad Anda

NMBU

4

Wiggo Andersen

Lier Bondelag

5

Per-Asbjørn Andvik

FK Agri

6

Tormod Antonsen

Egen

7

Carsten Arnt - Jensen

Strandbakken Syd AS

8

Olav Aspli

Felleskjopet Agri

9

Geir Inge Auklend

Felleskjøpet Rogaland Agder

10

Lars Aursand

bonde

11

Hans Petter Aurstad

Felleskjøpet Agri

12

Gunnar Bakke

BKLF AS

13

Mikkel Johannes Bakkegard

Oppland Bondelag

14

Kristen Bartnes

Felleskjøpet Agri

15

Lars Petter  Bartnes

Norges Bondelag

16

Randi Holien Bartnes

Steinkjer Kornsilo, styreleder

17

Inger Bauer-Hansen

Meterologisk institutt

18

Aslak Berg

Landbruksdirektoratet

19

Erik Hørlück Berg

Norsk Landbrksrådgiving Østafjells

20

Sissel Berge

Norges Kornutvalg

21

Steinar Berge

Berge Gård

22

Ellen Anne Bergseng

TINE

23

Eivind Bergseth

Felleskjøpet Agri SA

24

Tor Birkemo

Norgesfôr Øst

25

Eldor Bjerke

Buskerud Bondelag

26

Torstein Bjerke

969760754 MVA

27

Roar Bjørkeli

Norgesmøllene AS

28

Finn Bjørnå

Felleskjøpet Agri

29

Guro Breck

Hedmark Bondelag

30

Petter Haas Brubakk

NHO Mat og drikke

31

Karstein Brøndbo

Norske Felleskjøp

32

Trond Buraas

Graminor

33

Arild Bustnes

Norges Bondelag

34

Jonas Bæk

Smart Fuel AS

35

Ulrike Böcker

Nofima

36

Kristin Børresen

Graminor

37

Wenche Myhre Dahle

Felleskjøpet Agri

38

Martin Dombestein

Norgesfôr AS

39

Rune Dreng

Dreng Gård

40

Stig Drillestad

Denofa AS

41

Ragnhild Duserud

Norges Bygdeungdomslag

42

Eva Dyran

Strand Unikorn AS

43

Per Inge Egeland

Norsvin Rogaland

44

Askild Eggebø

Tine sa

45

Kirsti Eikenes

Kirsti Eikenes

46

Olav Eik-Nes

Norsvin SA

47

Trond Ellingsbø

Oppland Bondelag

48

Gulbrand Eng

Norgesfor Øst

49

Einar Enger

Norske Felleskjøp

50

Sigurd Enger

Akershus Bondelag

51

Trond Fidje

Felleskjøpet Agri SA

52

Willy Finnbakk

Time Bondelag

53

Jostein Fjeld

Strand Unikorn

54

Karoline Fjeldstad

Fylkesmannen i Østfold

55

Bodhild Fjelltveit

Felleskjøpet Agri & Hordaland Bondelag

56

Jardar E. Flaa

Norges Bondelag

57

Sveinung Flægstad

Steinkjer Kornsilo SA

58

Sindre Flø

Norske Felleskjøp

59

Inger Nina Foss

Skiptvet Mølle SA

60

Einar Frogner

Norges Bondelag

61

Nils Arve Frøisland

Felleskjøpet Agri SA

62

Kai Funderud

Felleskjøpet Agri

63

Torger Gjefsen

Torger Gjefsen

64

Mari Gjestvang

Enkelpersonsforetak

65

Sverre Glomstein

Sverre Glomstein

66

Olaf Godli

Norsk Bonde-og Småbrukarlag

67

Martin Grimstad

Nortura SA

68

Karl Emil Grina Grina

Bondemann.

69

Gustav Grøholt

Norsvin SA

70

Mads Gulbrandsen

Vestfoldmøllene AS

71

Bjørn- Einar Gåsholt

Vestfoldmøllene AS

72

Lars Martin Hagen

Fylkesmannen i Hedmark

73

Sveinung Halbjørhus

Felleskjøpet Agri

74

Holtung Hans Edvard

Vestfold Bondelag, leder ref gr korn

75

Hagen Hans Kristian

Felleskjøpet Agri

76

Thor Anton Hansen

Vestfoldmøllene AS

77

Thor Haraldseth

Felleskjøpet Agri SA

78

Erik Harsem

Erik Harsem

79

Odd Magne Harstad

NMBU

80

Knut Haugland

Telemark Bondelag

81

Hans Kristian Hegg

Bonde

82

Geir Heggheim

Norsvin SA

83

Hege Heiberg

Landbruksdirektoratet

84

Jon Petter Helgestad

Jon Petter Helgestad

85

Augon Hellkås

Lantmannen Cerealia AS

86

Kai Roger Hennum

Norske Felleskjøp

87

Birgitte Henriksen

Kimen Såvarelaboratoriet AS

88

Jon-Arne Hersleth

FKAK Felleskjøpets såkorndyrkerlag

89

Oskar Hjermstad

Felleskjøpet Agri

90

Odd-Einar Hjortnæs

Debio

91

Bernt Hoel

NIBIO

92

John Ove Hoel

Felleskjøpet Agri

93

Ingerd Hofgaard

NIBIO

94

Liss Cathrine Holme Stokker

Norgesfôr Råde Mølle

95

Trond B Holt

TT-Landbruk DA

96

Morten Houmb

Felleskjøpet Agri SA

97

Hans  Huseby

Vestfoldmøllene AS

98

Anders Huus

Norges Bondelag

99

Tormod Hval

Bonde

100

Toralf Hvidsten

Østfoldkorn SA

101

Harald Håkenrud

Hedmark Bondelag

102

Kristin Ianssen

Norges Bondelag

103

Lise Boeck Jakobsen

Norges Bondelag

104

Bente Jahr Jensen

Norske Felleskjøp

105

Torstein Jensen

Felleskjøpet Agri v/Trondheim Kornsilo

106

Torkil S Johannessen

TT-Landbruk DA

107

Jon Ansten Johansen

Felleskjøpet Agri

108

Mina Mjærum Johansen

Østfold Bondelag

109

Hanne Margrete Johnsen

Agri Analyse

110

Rune Johnsen

Norgesmøllene AS

111

Ane Kismul

Norges bondelag

112

Lars Kjuus

Norsk Landbruksrådgiving ØST

113

Øyvind Kjølberg

Akershus Bondelag

114

Kristin Kjølen

Nord Trøndelag Bondelag

115

Tor Oluf Kjølen

gårdbruker

116

Hans Johan Kjølsrød

Kjølsrød drift as

117

Åge Klepp

Norsk Landbrukssamvirke Servicekontor AS

118

Shiori Koga

Nofima As

119

Solveig Kongsrud

Norsvin SA

120

Annbjørg Kristoffersen

NIBIO

121

Arne Krog

Norsvin

122

Jens Håkon Krog

Norgesfor Øst

123

Sverre Lang-Ree

Sverre Lang-Ree

124

Kåre Larsen

Vestfold Bondelag

125

Harald A. Lein

Felleskjøpet

126

Jomar Leira

bonde

127

Anders Lien

Anders Lien Landbruk

128

Astri Liland

Norsk landbrukssamvirkes servicekontor

129

Ole Magnus Lillestrand

Østfold Bondelag

130

Håkon Lindstad

Buskerud Bondelag

131

Øystein Lofstad

Felleskjøpet Agri SA

132

Arne Lund

Felleskjøpet Agri

133

Hans Jacob Lund

Graminor AS

134

Lise Olavsdotter Lund

Norsk Landbruksrådgiving ØST

135

Anne Marthe Lundby

Ringsaker kommune

136

Jon Erik Lyng

FKAgri SA. (styremedlem.)

137

Per Morten Lønn

Landkreditt Bank AS

138

John Petter Løvstad

Norsk Bonde- og Småbrukarlag

139

Eli Marcussen

Fiskå Mølle

140

Kim-Reidar Martinsen

Skjelfoss Korn AS

141

Ebbe Maurtvedt

Mysen Kornsilo og Mølle SA

142

Eivind Meen

Kimen Såvarelaboratoriet AS

143

Jan Ole Mellby

Geno sa

144

Signe Mellem

Norges Bondelag Kornutvalg

145

Beate Menes Didriksen

Norgesfôr AS

146

Harald Milli

Graminor AS

147

Jon Mjærum

Norsk Landbruksrådgiving

148

Martha Mjølnerød

Østfold Bonedlag

149

Andre Monsrud

NHO Mat og Drikke

150

Øyvind Myhre

Gårdbruker

151

Einar Myki

Norges Bondelag

152

Thorleif Müller

Vestfold Bondelag, leder

153

Therese Mæland

Nmbu

154

Per Eldar Nakken

Møre og Romsdal Bondelag

155

Marte Narvestad

Norske Felleskjøp

156

Mona Nedberg Østby

Landbruksdirektoratet

157

Eirik Nedrelid

Norsk Landbrukssamvirke

158

Katrine Andersen Nesse

Animalia

159

Tommy Nielsen

Skiptvet Mølle SA

160

Trond Nilsen

Skjelfoss Korn AS

161

Torunn Nordbø

Opplysningskontoret for brød og korn

162

Lars Jr. Opsal

Hedmark Bondelag

163

Ivar Oust

Felleskjøpet agri kontraktavlerlag

164

Gudbrand Johannes Qvale

Horgen Gård

165

Trond I. Qvale

Horgen Gård

166

Marte Ramborg

Tankesmien Agenda

167

Jon Randby

Fylkesmannen i Vestfold

168

Jens Andreas Randem

NMBU

169

Eli Reistad

Norges Bondelag

170

Lars Reitan

Graminor

171

Carl Thore Retvedt

Strand Unikorn

172

Hugh Riley

NIBIO

173

Stein  Ringen

Vestfoldmøllene AS

174

Rakstad Rita

felleskjøpet

175

Nina Strømnes Rodem

Landbruksdirektoratet

176

Lars Roe

Kornutvalge Telemark Bondelag

177

Jørn Rolfsen

Landbruksdirektoratet

178

Tom Roterud

Matmerk

179

Sigurd Rysstad

NMBU

180

Line Meinert Rød

Landbruks- og matdepartementet

181

Elin Røed

Vestfold Bondelag

182

Karin  Røhne

Felleskjøpet Agri

183

Ola Råbøl

Oppland Bondelag

184

Stefan Sahlstrøm

Nofima

185

Egil Samnøy

Jarlsberg Hovedgård

186

Sigurd Sandaaker

Landbruks- og matdepartementet

187

Ole Marius Sandmo

Norges Bondelag

188

Oddhild Saure

Norske Felleskjøp

189

Bjørnar Schei

Felleskjøpet Agri

190

Asbjørn Schjerve

Norsvin

191

Randi Evju Schweigaard

Landbruksddirektoratet

192

Håvard Simonsen

Faktotum Informasjon AS

193

Jon Heldor Skaare

Norsenteret Kongsvinger SA

194

Brita Skallerud

Norges Bondelag

195

Anders Skarsgard

Ringerikes Kornsilo SA

196

Torbjørn Skjeppe

Landkreditt bank

197

Andreas Natvig Skolleborg

Skolleborg Brug

198

Jacob Natvig Skolleborg

Skolleborg Brug

199

Steffen Skolseg

Strand Unikorn

200

Per Skorge

Norges Bondelag

201

Ole N Skulberg

Norske Felleskjøp

202

Svein Skøien

Fylkesmannen i Østfold

203

Karl-Erik Slinning

Denofa

204

Glenn Snellingen

Fiskå Mølle

205

Per Øivin Sola

Per Øivin Sola

206

Bent Solbakken

Norgesmøllene AS

207

Harald Solberg

KiO/ NLR Innlandet

208

Kjell Eivind Solberg

Skiptvet Mølle SA

209

Steinar Solum

Vestfoldmøllene AS

210

Elin Marie H.  Stabbetorp

Norges Bondelag

211

Jan Stabbetorp

Norsk Landbruksrådgiving ØST

212

Marte Stabbetorp

Student

213

Ragnar Stavndal

Vestfoldmøllene AS

214

Grete Stokstad

NIBIO

215

Kaia Storvik

Tankesmien Agenda

216

Einar Strand

NLR / NIBIO

217

Arne Strømstad

Bonde

218

Lars Fredrik Stuve

Norske Felleskjøp

219

Ståle Støen

Hedmark bonde og småbrukarlag

220

Noralf Størseth

Felleskjøpet Agri

221

Tove Sundgren

Yara Norge

222

Halfdan Svalheim

Svalheim

223

Bård Svarstad

Felleskjøpet Agri

224

Bjørn Tor Svoldal

Yara Norge AS

225

Tore Swensen

Strand Unikorn

226

Karl Erik Sylling

Ulleland Gård

227

Leif Ove Sørby

Bonde

228

Ola Sørlundsengen

Leder kornutvalget i Hedmark Bondelag

229

Knut Søyland

Bonde

230

Karl-Edvard Thalberg

Skjelfoss korn as

231

Thor Johan Thorød

Bonde

232

Kristian Thunes

Felleskjøpet Agri

233

Jørn H. Tokerud

Eurofins Food & Feed Testing AS

234

Hans Edvard Torp

Norges Bondelag

235

Frode Toven

Norgesfôr AS

236

Leif Trosterud

Felleskjøpet Agri SA

237

Ketil Trømborg

Mysen Kornsilo og Mølle SA

238

Atle Sivert Tærum

FKAK

239

Håkon Tørrestad

kio

240

Anne Kjersti Uhlen

NMBU/Institutt for plantevitenskap

241

Olav Håkon Ulfsnes

Norske Felleskjøp

242

John Arne Ulvan

Felleskjøpet Agri

243

Ole Hans Unelsrød

Kornutvalget NBL

244

Svend Arild Uvaag

Østfold Bondelag

245

Liv Varlo

Bonde/Student

246

Jan Frode Vedvik

SKP

247

Harald Vego

Søndre Vego Gård

248

Mari Vengnes

Landbruksdirektoratet

249

Thomas Vermes

ABCnyheter

250

Olav Vik

Asker kommune, landbrukskontoret

251

Jakob Volent

Jakob Volent

252

Wendy Waalen

NIBIO

253

Johan Warlo

Norsk Bonde- og Småbrukarlag

254

Kim Viggo Weiby

Felleskjøpet Agri SA

255

Stein Inge Wien

Ringsaker

256

Per-Ole Wiersholm

Norgesfôr Råde Mølle

257

Wenche Ytterli

Felleskjøpet Agri

258

Arne Elias Østerås

Kornutvalget Norges Bondelag

259

Rune Aamli

Fiskå Mølle

260

Kjetil Aandstad

Fiskå Mølle Flisa

261

Bjarne Bekkeheien Aase

Nationen

262

Erling Aas-Eng

HEDMARK BONDELAG

263

Håkon Aass

Aneco Forsikringsmegling

264

Laila Aass

NMBU

265

Espen Aasvangen

Hvam videregående skole/Fagskolen Innlandet

266

Bente Aspeholen Åby

NMBU

Developed by Aplia - Powered by eZ PublishPersonvern

Dette nettstedet bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her. Ikke vis denne meldingen igjen.